Elektronické zabezpečovací systémy (EZS) jsou finančně dostupnější, než si řada lidí myslí. Cenově jsou srovnatelné například s běžnými elektrickými spotřebiči, které jsou v každé domácnosti samozřejmostí. Hodnota systému se odvíjí od rozsahu z12366632_10205011122348751_1893719330_nabezpečení a požadavků majitele objektu – nezapomínejte, že investicí do EZS zabezpečujete majetek několikanásobné hodnoty.

 

Drátové systémy jsou obvykle levnější než bezdrátové (prodraží se zde ale instalace kabeláže a zapojení detektorů) a většinou lze kombinovat komponenty několika výrobců v jedné instalaci. Není nutné měnit baterie ve snímačích, je však potřebné provádět preventivní prohlídky zabezpečovacího systému.

Instalace bezdrátových systémů je oproti těm drátovým velmi čistá (s minimem vrtání a sekání) a rychlá (a tedy levná). Výsledný vzhled interiéru není narušen instalačními lištami. Systémy jsou velice snadno rozšířitelné o další prvky. Bezdrátový prvek lze snadno přemístit na jiné vhodné místo a pokud se budete stěhovat, můžete si svůj zabezpečovací systém vzít bez problému s sebou.

Námi instalované EZS jsou vždy atestovány dle normy ČSN EN 50131-1, která stanovuje základní požadavky na EZS. Pokud zabezpečovací systém používá některá rádiová nebo telekomunikační zařízení, musí zároveň splňovat i ČTÚ VO-R/10/06.2009-9. Tato schválení jsou zárukou kvality EZS a výrazně Vám usnadní jednání s pojišťovnami o akceptaci zabezpečení objektu.

Před montáží se Vám můžeme prokázat koncesní listinu pro montáže EZS a jakožto solidní dodavatel s platným certifikátem Jablotronu vám dále poskytneme záruku nad rámec zákonné dvouleté lhůty. Samozřejmostí je i zajištění servisu a případných oprav.

Tipy na závěr

  • Nepouštějte se do instalace EZS svépomocí. Kvalitní komponenty zabezpečovacího systému nejsou ještě zárukou bezproblémové funkce. Správná instalace je u systémů EZS více než kde jinde nutností. Profesionální firmy instalující zabezpečovací systémy vám na požádání zpracují konkrétní nabídku zabezpečení vašeho domu nebo bytu tak, aby bylo dosaženo maximální ochrany při rozumných investicích.
  • Při profesionální instalaci získáte u řady pojišťoven nárok na významnou slevu z plateb pojistného (např. u pojišťovny Allianz až 30%). Neprofesionálně zabezpečený byt vám může přinést i zklamání v podobě krácení pojistného plnění při pojistné události.
  • Současný daňový systém umožňuje účtovat při montáži EZS sníženou DPH. Daňový rozdíl pak většinou u bezdrátových zabezpečovacích systémů pokryje velkou část nákladů na odbornou montáž.
  • Profesionálním montážním firmám a tedy i jejich zákazníkům poskytujeme podstatně prodloužené záruční lhůty na naše komponenty. Obrátit se s instalací na profesionály se opravdu vyplatí.